szybkie pożyczkiCzy wzięcie szybkiego kredytu lub pożyczki jest mitem? Nie. Faktycznie w wielu bankach, oraz instytucjach pozabankowych mamy możliwość otrzymania kredytu nie tylko w kilka godzin, ale nawet w kilka sekund.

Zdecydowanie przyczyniła się do tego informatyzacja, oraz rozwój branży bankowej. Dzięki temu decyzje kredytowe są podejmowane w mgnieniu oka, a pieniądze trafiają na nasze konto niesamowicie szybko. Czy jednak zawsze jest to dla nas korzystne?

Przyjrzyjmy się sprawie szybkich kredytów

W wielu sytuacjach stajemy pod ścianą i pieniądze są nam potrzebne od ręki. Jeżeli nie posiadamy zdolności kredytowej w naszym banku, ani żaden inny kredytu nie chce nam udzielić zostajemy zmuszeni do skorzystania z kredytów w instytucjach pozabankowych. Gdzie wziąć taki kredyt, żeby nie narazić się na koszty?

Musimy wiedzieć, że wiele parabanków posiada ogromne oprocentowanie, oraz jeszcze większe kary za niedotrzymanie terminów spłat. W związku z tym takie pożyczki często kończą się katastrofą w naszych domowych finansach.

Instytucje pozabankowe, w ktoryvch możemy skorzystać z szybkiego kredytu

  • – Parabanki, firmy pożyczkowe, takie jak Chwilówki, przykładem chwilówek jest Provident. Szybki kredyt, ale w zamian spore koszty. W niemal każdym przypadku otrzymamy potrzebne kwoty, bez żadnych zbędnych dokumentów czy też weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej,.

  • – Pożyczka Social Lending – portale społecznościowe, gdzie uzyskamy pieniądze bezpośrednio od innych osób (inwestorów) – dłuższy czas oczekiwania, ale szybsza decyzja, aniżeli w większości banków. Tanie rozwiązanie, jeżeli posiadamy nienaganną historię kredytową, oraz zatrudnienie.

Dzisiaj jednak większość banków również jest w stanie udzielić nam kredytu, nawet poprzez wypełnienie formularza on-line. Wiele banków również na bieżąco przygotowuje oferty „kredytu od ręki” dla swoich najlepszych klientów. Warto zatem związać się z jednym bankiem, by mieć możliwość uzyskania tam znacznie korzystniejszego kredytu w przyszłości. Taki kredyt w dużych bankach, to równie mało formalności, co w przypadku kredytów chwilówek.